Zachęcamy do wstąpienia do naszego klubu! Zostając naszym członkiem zyskasz możliwość rozwijania żeglarskich pasji, będziesz mógł uczestniczyć w licznych i ciekawych rejsach na jachtach klubowych. Kliknij tutaj po szczegóły.

 

 

 

 

Zachęcamy członków Klubu do opublikowania swoich wspomnień na tej stronie.
Artykuły można wpisać samodzielnie po zalogowaniu się lub przesyłać na adres Klubu: webmaster@jkmgryf.pl56 Regaty GWG - relacja z pokładu "Jaricho" Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

To były bardzo... bardzo udane regaty.
A wyglądało, że nie uda się wystartować. Od rana same przeciwności losu. :(
Zacznijmy od tego iż sezon był bardzo pracowity z masą wyjazdów żeglarskich zagranicznych, zarówno moich jak i wspólników od jachtu więc w zasadzie było to pierwsze wyjście naszego jachtu w morze w tym roku. Gdy tylko (podobnie jak u Nicrama) pojawiła się okazja do wyjście choć na chwilę na Bałtyk i powiedziałem sobie, że nie odpuszczę.

Czytaj dalej...
 
Renata Loska - 2014 Orion w Zatoce Botnickiej Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

Wystarczy sklarować żagle, zgromadzić zapasy, sprawdzić ilość paliwa w zbiorniku i...

Leszek myśli intensywnie: co jeszcze warto zabrać?
Trochę prądu z kei, ale też kabel i koniecznie farelka! ‘Nie możecie liczyć na upały’ - radzi Jola. Była w Kemi, to coś o tym wie.
Ale po co te chmury? Sio!

Na uroczyste pożegnanie – ciacho; symboliczny Bałtyk do rozkrojenia; oby ten mokry okazał się równie słodki. Cumy oddane, …. wychodzimy!

Czytaj dalej...
 
Renata Loska - 2013 Orionem do Londynu Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

  Relacja z rejsu s/y ORION do Londynu

Gdynia - Londyn - Gdynia

Lipiec - Sierpień 2013

"W roku obchodów 85-cio lecia Klubu"

 

 

Tradycyjnie tuż po slipowaniu ORIONA w październiku 2012 padło pytanie: „Dokąd w następny rejs?”. Przemyślana i śmiała odpowiedź to: „W roku obchodów 85-lecia Klubu Orion popłynie do Londynu”.

Czytaj dalej...
 
54 Regaty Gdynia - Władysławowo - Gdynia 2013 - relacja z pokładu "Jaricho" Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

 

Były to bardzo fajne regaty pełne zwrotów akcji i wymagające niezłej taktyki i zrozumienia lokalnych warunków pogodowo – prądowych, ale od początku.
Start lekko skopaliśmy (z założenia) stwierdziliśmy, że nie ma się co cisnąć na starcie, na którym stanęło ponad 30 jachtów, bo na tak długim wyścigu te kilka minut straty nie ma znaczenia. Błąd jak się potem okazało, była szansa na drugie miejsce w KWR, a tak Pallas nas przeliczył.

Czytaj dalej...
 
Renata Loska - 2012 Orionem do Amsterdamu Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

  Relacja z rejsu s/y ORION do Amsterdamu

Gdynia - Amsterdam - Gdynia

Lipiec - Sierpień 2012

"Z proporcem Wagnera pod salingiem"

 

 

Jest port wielki jak świat
co się zwie Amsterdam,
marynarze od lat
pieśni swe nucą tam….

Pomysł rejsu Gdynia - Amsterdam - Gdynia wysunął opiekun ORIONA, Zbyszek,  w dniu slipowania w październiku 2011 roku. I od razu raźniej było… rozbrajać maszt i stawiać rusztowanie, zakładać plandekę – minie zima i popłyniemy do Amsterdamu!

Czytaj dalej...
 
«PierwszaPoprzednia12345678NastępnaOstatnia»

Strona 2 z 8

Translate this page