Zachęcamy do wstąpienia do naszego klubu! Zostając naszym członkiem zyskasz możliwość rozwijania żeglarskich pasji, będziesz mógł uczestniczyć w licznych i ciekawych rejsach na jachtach klubowych. Kliknij tutaj po szczegóły.

 

 

 

 

Zachęcamy członków Klubu do opublikowania swoich wspomnień na tej stronie.
Artykuły można wpisać samodzielnie po zalogowaniu się lub przesyłać na adres Klubu: webmaster@jkmgryf.plBronisław Kuśnierz - „Orion” w regatach, rok 1967 Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

„Ostseewoche” – „Pokalregatta 1967” – NRD
Regaty o „Puchar Gryfa Pomorskiego 1967” – Szczecin

 

S/y „Orion” w okresie jesieni 1966 r. i wiosny 1967 r. przygotowany był szczególnie w zakresie remontu kadłuba, dodatkowego wyposażenia nawigacyjnego i nowych żagli dakronowych. Załoga jachtu w swoim zakresie starała się, aby jak najlepiej przygotować część podwodną, burty i pokład z nadbudówką, bomy i maszt. Szycie żagli nadzorował w stoczni inż. R. Kauger, który od wielu lat stronę regatową miał w szczególnej uwadze.

Czytaj dalej...
 
Tomasz Konnak - 2008 Z Jastarni dydaktycznie, czyli jak nie należy stawiać spinakera Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

 

Jest to historia dydaktyczna, krew w żyłach mrożąca, ku przestrodze wszystkim adeptom trudnej sztuki żeglowania ogólnie, a używania spinakera w szczególności. Mówi o tym, jak łatwo się pomylić, jak błędy mogą się skumulować. I wcale nie na końcu mówi o tym, jak chęć popisania się niekoniecznie wychodzi na dobre.
Teraz czas na przedstawienie osób dramatu, jachtów i sytuacji.

Czytaj dalej...
 
Renata Loska - Alandy 2007 czyli z życia oldtimera... Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

Czy maszt się zmieści?

 

   Przytaszczyli cały wózek narzędzi i zaczęło się dłubanie, spawanie. Jak ja wyglądam z tą błyszczącą rurą nad nadbudówką i ohydnym, plastikowym( ?) grzybkiem! Plastik i mahoń! Skandal!
   Że niby orientacja mi się poprawi: cmokają z uznaniem, zadowoleni. Zwyczajnie nie chce im się solidnie prowadzić nawigacji i zliczać pozycji tylko koniecznie muszą mieć ten nowy, dodatkowy…
   Albo elegancja, albo wygoda…; oczywiście nikt mnie o zdanie nie pytał... Ale każdy, kto wejdzie na pokład chwali: „O, DŻI-PI-ES, przyda się, tak, super…”
Niech już będzie: zawsze to – mam nadzieję- kilka zygzaków mniej… 

Czytaj dalej...
 
Tomasz Konnak - Bornholm 2006, czyli jeszcze dalej... Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

Tomasz Konnak na Pallasie

 

Pomysł wyjazdu pojawił się, gdy układałem w styczniu plan rejsów Pallasa. Bo w kalendarzu imprez PZŻ były też te zagraniczne, jak Gotland, Kilonia czy Bornholm właśnie. Pomysł jak pomysł, w sumie wpisać można… Przygoda kusiła coraz bardziej. Do tego okazja – dla Polaków dzika karta w tym roku. Pierwsze zielone światło dostałem w pracy (nowej do tego): szykuj się, urlop nie będzie problemem. Skoro tak, to czas było skontaktować się z organizatorem. Wstępnie obejrzałem listę kandydatów i mina mi zrzedła. Jachty typu IMX 40 nie są małe. A były większe. Organizatorzy się zastanawiali kilka dni, czy nas przyjąć, czy będzie dla nas klasa i w końcu napisali, że tak, zapraszają. Jak się okazało z klasą nie było kłopotów, ponieważ wszyscy startowali w jednej. Trzecie zielone światło zapalił klub - kierownictwo nie stawiało przeszkód, a wręcz poparło pomysł.

Czytaj dalej...
 
Tomasz Konnak - Świnoujście 2005, czyli za drugim razem się udało Wydrukuj ten artykuł Poinformuj o tym artykule znajomego

Piękna żegluga pod bardzo pełnymi żaglami

 

Napisałem właśnie dopiero co kolejną wersję planu rejsów na rok 2006, czyli na już najbliższy sezon. Plany, plany, a gdzie podsumowanie tego, co było? A było sporo. Może okazją będzie relacja z rejsu do Świnoujścia na Mistrzostwa Polski. Zabieram się do tej relacji od pewnego czasu, coś mnie kusi, a z drugiej strony dochodzę do wniosku, że nie warto. Poza tym jak pisać o swoich błędach? Trudna sprawa. A czas leci i szczegóły się zacierają w pamięci. Na stole dziennik jachtowy i mapa wybrzeża, to co w głowie zostało i to musi wystarczyć.

Czytaj dalej...
 
«PierwszaPoprzednia12345678NastępnaOstatnia»

Strona 5 z 8

Translate this page